Sanat için sürdürebilirlik

Sanat için sürdürebilirlik

Sanat için sürdürebilirlik

 

Sanat için sürdürebilirlik

 

Sanatçılar, büyük emekler vererek ortaya çıkardıkları eserleri aracılığıyla düşüncelerini ve onları harekete geçiren duygularını dünyaya haykırmak isterler. Onları bu yönde hareket etmeye iten en önemli düşünceleri ise toplumlara öncülük etme, toplumlarda ufuk açma misyonlarıdır. Nitekim toplumların gerek ekonomik gerekse sosyal ve kültürel alanda gelişmesinde, çağdaşlaşmasında ve ilerlemesinde sanatçıların tartışmasız büyük rolleri vardır.

 

Bu tür sorumluluklar artık bir tercihten öte zorunluluk haline gelmiştir. İş insanlarının topluma karşı sorumlu oldukları alanlardan belki de en önemlisi, sanattır. Böylece iş insanlarını, toplumun refah seviyesinin artmasına değil, çağdaşlaşmalarına ve kültürel gelişimlerine de büyük oranda katkıda bulunmanın gururunu yaşayarak daha mutlu ve huzurlu olabilir. 

 

Sanat kavramı, Dosso Dossi için bambaşka bir anlam ifade etmektedir. İsmini bile İtalyan ressam Giovanni De Luteri Dosso Dossi’den alan bir kuruluş olmamızın, üzerimizde yarattığı sorumluluk da bunun bir yansımasıdır. Bu yüzden gerek işe yaklaşım biçimlerimize gerek kreasyonlarımız ve defilelerimize, kısacası yaptığımız her işe bir sanaçtı gözüyle bakmaya çalışıyoruz. 

 

Dosso Dossi, sanatın her alanında var olmayı kendisine bir misyon ediniyor. Yönetim Kurulu Başkanımız Hikmet Eraslan’ın kişisel koleksiyonunu paylaştığı sergiler ve Fashion Show’larımızda gerçekleştirdiğimiz sahne ve müzik etkinliklerinin yanı sıra, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sanatçılara sunduğumuz destekler de bunun en güzel örneklerini oluşturmaktadır.